ccp
20 بهمن 1401 - 12:31

افزایش امید به زندگی در زنان بعد از انقلاب/ زن رکن تعالی‌بخش جامعه است

استاندار همدان با تأکید بر اینکه یکی از اقدامات مهم جمهوری اسلامی در حوزه زنان این بوده که نرخ امید به زندگی در بین آنها افزایش یافت گفت: زنان در ایران اسلامی منشا اثرگذاری و پیشران در نقش‌آفرینی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد صبح امروز در نخستین کنگره بانوان تاثیرگذار استان با بیان اینکه انقلاب اسلامی هم تشخص و جایگاه خاصی را برای بانوان قائل است و هم آن را ایجاد کرد اظهار کرد: یکی از دلایلی که نظام استکباری با انقلاب اسلامی مقابله دارد همین موضوع است و می‌خواهد زن یک ابزار باشد.

وی با تأکید بر اینکه مکتب انسان‌ساز اسلام زن را به عنوان رکن تعالی‌بخش معرفی می‌کند گفت: کشورهایی که داعیه دموکراسی و حقوق بشر دارند، بسیاری از ظلم‌ها را نسبت به زنان روا می‌دارند، زنانی که نیمی از جامعه و البته نیم موثر هستند.

استاندار همدان با بیان اینکه در قانون اساسی ما تعالی بخشیدن به جایگاه زن برگرفته از مکتب قرآن کریم است افزود: هیچ جای قرآن کریم برتری و رجحان نسبت به جنس مرد بر زن نبوده و این دو همواره کنار هم قرار گرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه بانوان ایران‌زمین در جایگاه‌های مختلف بسیار نقش آفرین هستند و مهمترین رکن جایگاه زن در خانواده است عنوان کرد: جمهوری اسلامی برای پیشرفت زنان محدودیتی قائل نیست و بانوان ما توانستند در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی کنند.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه زنان از حمایت‌پذیری عبور کردند و خود منشا اثرگذاری و پیشران در نقش‌آفرینی هستند گفت: ۶۰ درصد دانشجویان کشور بانوان و دختران هستند که نشان از نبوغ و استعداد سرشاری است که به آنها نیز توجه شده است.

وی با تاکید به اینکه ۳۴ درصد کادر درمان ما در کشور از بانوان هستند و ایام کرونا بانوان متعهد ما دور از خانواده برای التیام بخشیدن به درد هموطنان تلاش کردند که همواره قدردان آنها هستیم خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد حوزه مدیریتی کشور در اختیار بانوان تاثیرگذار است و در استان هم مدیران موفق زیادی داریم.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه یکی از اقدامات مهم جمهوری اسلامی در حوزه زنان این بوده که نرخ امید به زندگی در بین آنها افزایش یافت افزود: در حوزه ورزش نیز دختران ما توانستند مدال‌های زیادی کسب کنند.

وی با بیان اینکه امام (ره) نگاه ویژه‌ای به تاثیرگذاری زنان داشتند و مرحوم دباغ از مبارزین نستوه تاریخ و اولین فرمانده زن در کشور و نماینده ویژه ایران برای ابلاغ پیام امام(ره) به گروباچف بودند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز چنین توجهی دارند و اخیرا فرمودند مطالبه ما از غرب در تضییع حقوق زن است؛ نگاه ما به زن نگاه تکریم و تعالی بخشیدن به انسان است.

پایان پیام/۸۹۰۲۶/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029369