ccp
20 بهمن 1401 - 15:49

افتتاح اولین آزمایشگاه ویروس شناسی سیستان و بلوچستان

همزمان با هشتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، اولین آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی و مولکولی سیستان و بلوچستان با تسهیلات ارزان قیمت در زاهدان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، غلامعلی صمصامی امروز در آیین افتتاح این طرح بهداشتی در زاهدان گفت: تسهیلات این طرح از محل منابع تبصره 18 قانون بودجه و تفاهم نامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تامین شده که مبلغ 13 میلیارد ریال برای احداث این آزمایشگاه پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان با اشاره به سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی برای این مجموعه اظهار داشت: با راه اندازی این آزمایشگاه برای 13 نفر شغل مستقیم ایجاد شده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون صندوق کارآفرینی امید در سیستان و بلوچستان بیش از 400 طرح اشتغالزایی را از محل منابع تبصره 18 قانون بودجه حمایت کرده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای این 400 طرح کارآفرینی، 135 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که موجب ایجاد اشتغال برای بیش از 500 نفر در سراسر استان شده است.

کرد مدیر آزمایشگاه ویروس شناسی نیز گفت: این آزماشگاه تخصصی در حوزه تشخیص عوامل عفونی ویروسی، باکتریایی، انگلی و قارچی و تشخیص طبی بیوشیمی، هماتولوژی، سرولوژی و هورمون شناسی فعالیت می کند.

انتهای پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029944